Wizyta Ratownika Medycznego.

Dnia 25 marca nasze przedszkole odwiedził specjalny gość - Ratownik Medyczny. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pani Ratownik wyjaśniła na czym polega praca ratownika, dzieci poznały wyposażenie torby ratownika medycznego.  Przedszkolaki mogły popisać się znajomością numerów telefonów alarmowych do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji oraz numeru ogólnoeuropejskiego 112. Następnie dzieci wysłuchały najważniejszych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia.

Dowiedziały się w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. W trakcie prowadzonych warsztatów obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny.

Pani Ratownik bardzo interesująco opowiedziała i zaprezentowała sprzęty medyczne. Dzieci wiele zapamiętały z praktycznych ćwiczeń pierwszej pomocy i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie, choć oczywiście oby nie musiały z tej wiedzy korzystać. Na zakończenie dzieci otrzymały Dyplomy Małych Ratowników.

Grupa Liski na zajęciach z ratownikiem medycznym

grupa z ratownikiem medycznym

grupa Pszczółki na zajęciach z Ratownikiem medycznym

Grupa Motylki na zajęciach z ratownikiem medycznym