Warsztaty "Rajska Tajlandia" z Panią podróżnik.

Dnia 05 czerwca dzieci z grupy Tygryski udały się do Publicznej Biblioteki w Mogilanach,
aby wziąć udział w warsztatach podróżniczych "Rajska Tajlandia". Warsztaty prowadziła podróżnika Magda Moll-Musiał, autorka książki „Tańce Wśród Piratów”, W czasie warsztatów dzieci poznały zwyczaje urokliwej Tajlandii.
Dzieci nauczyły się tajlandzkiego powitania. Zapoznały się z tradycjami panującymi w tamtejszym kraju oraz strojami - sarongami i ręcznie plecionymi kapeluszami, które chętnie przymierzały. Pośród wielu prezentowanych przez podróżniczkę rekwizytów, znalazły się tajlandzkie pieniądze, ręczniki i lalki. Dzieci zobaczyły też jak wygląda strój mnicha, „długie szyje” i bębny. Warsztaty pozwoliły dzieciom zobaczyć jak wygląda życie w Tajlandii. Ciekawe tajskie krajobrazy oraz liczne ciekawostki o żyjących tam tygrysach i słoniach zachwyciły dzieci. Dzieci uczyły się tajlandzkiego tańca paluszkowego. Podróżniczka opowiadała również na czym polega tajski masaż, który dzieci bardzo chętnie z nią ćwiczyły. Na zakończenie warsztatów każdy "Tygrysek" otrzymał tatuażową pieczątkę z tygrysem.

dzieci oglądają zdjęcia z podróży

Ala w słomianym kapeluszu

dzieci i Pani podróżnik klęczą

dzieci oglądają banknot