"Szkoła pamięta"- dzieci odwiedzają Grób Nieznanego Żołnierza

Początek listopada w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej, odwiedzamy cmentarze,

Plakat akcji Szkoła Pamięta

W ten sposób nawiązujemy do polskiej tradycji świat zadusznych. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. "Szkoła pamięta" dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mogilanach odwiedziły Cmentarz w Mogilanach, i tam Grób Nieznanego Żołnierza. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży, na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Pamiętając o żołnierzach walczących za naszą ojczyznę dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

grupa Jeżyki pry grobie nieznanego żołnierza

Grupa Jeżyki przy grobie

dzieci i Pani przy grobie nieznanego żołnierza

dzieci przy grobie nieznanego żołnierza w Mogilanach z nauczycielami