Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w przedszkolu

Dnia 12 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu  - Światowy Dzień Pierwszej pomocy.

Przedszkolaki poznały  zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Następnie dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych, . 997, 998, 999 i numeru 112, dowiedziały się również jak zachować się bezpiecznie w domu i przedszkolu.

Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

dzieci z grupy motylki przy tablicy

dzieci poznają nummer 112

dzieci wybieraja numery alarmowe

dzieci poznają apteczkę