Piękna polska jesień w parku w Mogilanach

W tym roku za oknem możemy obserwować nadzwyczajnie piękną i kolorową polską jesień, dzięki czemu mamy możliwość spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu i korzystać ze słonecznej aury spacerując i bawiąc się w pobliskim parku.

Przedszkolaki w Mogilanach wychodząc na spacer do parku zbierają dary jesieni( kolorowe liście, kasztany, szyszki, żołędzie), z których wykonują potem prace plastyczne, a także ozdabiają nimi kąciki przyrody w salach.   Codzienne spacery pozwalają również zaobserwować zmieniającą się przyrodę, oraz zwierzęta, wiewiórki, które skaczą po drzewach i gromadzą zapasy na zimę. Najwięcej radości dzieciom dają jednak zabawy z kolorowymi liśćmi, których w naszym parku jest bez liku, a na ziemi tworzą one różnobarwny dywan. Zatem dopóki pogoda nas rozpieszcza przedszkolaki chętnie będą przychodzić do parku na jesienne szaleństwa.

dzieci bawią się liśćmi

Marcelinka zbiera kolorowe liście