Dzień Niepodległości w przedszkolu. Udział w akcji #SzkołaDoHymnu.

Dnia 10.11.2022r. odbyło się w przedszkolu niezwykle ważne wydarzenie.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości - 11 listopada. W tym dniu dzieci z wszystkich grup, w pięknych galowych strojach, zebrały się wraz ze swoimi Paniami na jednej sali, aby zaprezentować przygotowane na ten dzień występy.

Pani Dyrektor Monika Gumółka rozpoczynając spotkanie, przywitała zaproszonych gości i odczytała wiersz patriotyczny. Następnie dzieci, kolejne grupy, śpiewały piosenki żołnierskie, patriotyczne takie jak; "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani "Czerwone jabłuszko", grały na instrumentach, a także zatańczyły Narodowe tańce: Krakowiak i Kujawiak. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego.

Kiedy dziecko hymn zaśpiewa, niech zaszumią krzewy, drzewa.
Niech melodia w świat popłynie, gdzieś po górach i dolinie.
Niechaj wybrzmią piękne słowa od Warszawy do Krakowa.
Od Tatr, aż po morza szum, hymn zaśpiewa dzieci tłum.
Dziesiątego listopada, zbierze się dzieci gromada.
Gdy wskazówka nam pokaże jedenastą na zegarze,
Z ust dziecięcych pieśń popłynie i niech cała Polska słynie.
Niech na całym wiedzą świecie, jakie w Polsce mamy dzieci!

(Wiersz autor Dorota Kluska)

Grupa „Motylki” - zaprezentowała piosenkę pt. ”Jestem Polakiem, Polką jesteś Ty”

Grupa Motylki na tle dekoracji z okazji Dnia Niepodległości

Grupa „Biedronki” - zaprezentowała piosenkę pt. „Symbole Polski”

Grupa Biedronki na tle dekoracji

Grupa „Żabki” - zaśpiewała piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Grupa Żabki na scenie

Grupa „Pszczółki” - zaprezentowała piosenkę z instrumentacją pt. „Mariackie hejnały”, podczas której tańczył Lajkonik.

grupa Pzczółki na tle dekoracji z okazji 11 listopada

Grupa „Jeżyki” - zaśpiewała  piosenkę żołnierską pt.” Przybyli ułani”, występ połączony z tańcem i instrumentacją

Grupa Jeżyki na csenie tańczy i gra na isntrumentach

Grupa „Liski” - zaśpiewała piosenkę pt. „Wojenko, Wojenko” i zatańczyła Kujawiaka.

Grupa Liski na scenie

Grupa „Tygryski” - zaśpiewała piosenkę pt. „Czerwone jabłuszko” i zatańczyła Krakowiaka

grupa Tygryski w strojach Krakowskich na scenie

Grupa Tygryski z Panią dyrektor i Panem Wójtem

Podczas Uroczystości wstąpił także Lajkonik.

chłopiec przebrany za Lajkonika

Na zakończenie Uroczystości wszystkie dzieci, Pracownicy Przedszkola i zaproszeni goście wspólnie o godz. 11.11 odśpiewali hymn Mazurek Dąbrowskiego,
Nasza placówka wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Wszystkie dzieci razem z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi śpiewają Hymn Plski