Dzień Niepodległości w przedszkolu

Dnia 9 i 10 listopada 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się Uroczystości z okazji Dnia Niepodległości.

SymbolePolski

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 9 i 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu w Libertowie i w Mogilanach obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki recytowały wiersze o Polsce, śpiewały piosenki patriotyczne. Grupa Tygryski z Mogilan zaprezentowała taniec Narodowy - Krakowiak.

Grupa Tygryski w strojach Krakowskich

Tego dnia również wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Dyrektor i personelem placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie  odśpiewały hymn - Mazurek Dąbrowskiego,  przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Dzień Niepodległości w przedszkolu

grupa żabki recytuje wiersz patriotyczny

grupa pszczółki śpiewa piosenkę patriotyczną

grupa Jeżyki śpiewa piosenkę patriotyczną