Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września.

narysowana sowa i książki

Z tej okazji w salach przedszkolnych zorganizowana została akcja głośnego czytania dla przedszkolaków. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród dzieci postawy czytelniczej. Tego dnia w roli lektorek wystąpiły Panie. W grupie "Tygryski" gościliśmy rodzica.  Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, zagadki  i treści opowiadań w których dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu i w  przedszkolu. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków  i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

Grupa "Biedronki"

Pani Ania zgrupy Biedronek czyta bajkę

książki które czyta pani Ania

Grupa "Motylki"

Pani Wiola czyta dzieciom z grupy Motylki bajkę

Grupa "Żabki"

Pani Edytka z grupą Żabki

Pani Edytka z dziećmi z grupą Żabki

Grupa "Pszczółki"

Dzieci i Pani czytająca grupa Pszczółki

Dzieci z grupy Pszczółki słuchające bajki

Grupa "Tygryski" zasłuchana w bajki o zwierzętach.

Pani vzyta dzieciom bajkę z grupt Tygryski

Pani czyta najstarszej grupie