Całoroczne Zajęcia z Fizyki w grupie Tygryski

Dzieci z grupy Tygryski przez cały rok szkolny realizowały projekt związany z FIZYKĄ W PRZEDSZKOLU,

który był prowadzony metodą eksperymentu. Podczas swoich działań odkrywały nowe wiadomości. Dzieci poznały właściwość wody, sprawdzały, czym jest cykl hydrologiczny i w jakich stanach skupienia występuje ona w przyrodzie. Dowiedziały się, dlaczego niektóre przedmioty toną, a inne utrzymują się na powierzchni wody. Przedszkolaki odkrywały jak działają siły wyporu, przyciągania, grawitacji. Pomagały "Kopciuszkowi" oddzielić sól od pieprzu. Sprawdzały, po co w kuchni używa się drożdży? Odkrywały jak powstaje dwutlenek węgla i co się dzieje, jeżeli jest go nadmiar.

Poprzez praktyczne działania dowiedziały się, skąd bierze się dzień i noc i dlaczego niebo w dzień jest niebieskie, a przy wschodzie czy zachodzie słońca widzimy je czerwono –żółte. Dlaczego w czasie burzy huk słychać później i z jaką prędkością porusza się światło. Dzieci podczas zajęć badawczych nauczyły się, jak ważna jest segregacja śmieci i dlaczego papier z recyklingu ma szary kolor.

Tygryski na zdjęciach z doświadczeniami

doświadczenie

dodawanie mąki do doświadczenia

chłopcy dodają drożdże